Opplysningsplikt ved boligsalg

Publisert: 19.10.2016

Spørsmål vedrørende selgers opplysningsplikt. Er det avgjørende for opplysningsplikten at selger selv har bodd i bolig som han/hun selger? 

Svar:

Opplysningsplikten til selger gjelder uavhengig av om selger har bodd i boligen eller ikke. Kjøpere bør imidlertid ha lavere forventninger til hvor inngående disse opplysningene fra selger er om vedkommende faktisk ikke har bebodd i boligen selv. Men selv om selger da ikke har bodd i boligen skal selger gi de opplysninger som man uansett sitter inne med og som er relevant for kjøper å vite om, jfr her avhendingslovens §3-7.

Med vennlig hilsen

Advokat Stig R. Østgaard 

Del denne artikkelen: