Når kan skifteavtale inngås?

Publisert: 11.02.2020

Kan skifteavtale inngås og gjennomføres så snart separasjon er innvilget?

Svar:

Ja, det er riktig. En ektefelle kan kreve deling av ektefellenes samlede formue som er felleseie når det er gitt bevilling til separasjon, jf. ekteskapsloven § 57.

Med vennlig hilsen, advokat Nina Oskarsson

Del denne artikkelen: