Gjenoppta mobbesak

Publisert: 18.06.2020

Kan et barn ta opp en mobbesak som foreldre ble nødt trekke før tingretten når barnet blir voksen?

Svar:

Jeg klarer ikke helt å forstå hva du ber om svar på.

En mobbesak for retten før et barn blir 18 og derved før man får oversikt over det økonomiske tapet vedkommende som har blitt mobbet er påført, virker litt merkelig og er svært uvanlig.

Om saken er behandlet for tingretten og trukket, så er den i utgangspunktet ferdig behandlet og kan ikke tas opp igjen. Men det finnes særregler for gjenopptak i skl. §3-8 som gir en viss mulighet ti å få behandlet saken på nytt. Dette gjelder da om det foreligger nye bevis eller nytt faktum mm.

Med vennlig hilsen, advokat Bjørn M. Brauti

Del denne artikkelen: